• Pon. - Sob.: 10:00 - 16:00
  • DNI OTWARTE – Sobota, Niedziela
  • +48 733 511 777

O projekcie

Projekt Osiedla Zielony Gaj

Nowatorski pomysł

W pobliżu centrum Nowego Sącza, pomiędzy górami, w dolinie rzeki Dunajec powstaje nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych. Ten nowatorski projekt zakłada powstanie 110 domów ekologicznych, które na obszarze 10 ha utworzą jedyny w swoim rodzaju kompleks mieszkaniowy na przedmieściach z własną rozbudowaną siecią usługowo-handlową, wspólną strefą rekreacyjną, parkiem, siłownią oraz ścieżkami spacerowymi i placem zabaw. Ogrodzone, nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych stworzy harmonijny kompleks o ujednoliconej estetyce a lokalizacja w prestiżowej przestrzeni podmiejskiej zapewni mieszkańcom nieruchomości spokojne i beztroskie życie.
Ekologia

W 2014 roku Chełmiec został wyróżniony tytułem ekolidera województwa małopolskiego. Przywiązuje się tu znaczną uwagę do realizacji inwestycji proekologicznych. 246 lamp hybrydowych, dotacje do montażu 649 kolektorów słonecznych na łączną kwotę 1,2 mln złotych, zakup i montaż 825 przydomowych oczyszczalni i budowa sieci kanalizacyjno – wodociągowej to główne inwestycje ekologiczne realizowane przez gminę. Będąc developerem Zielonego Gaju kontynuujemy ideę życia w zgodzie z naturą, dlatego dbamy o solidne wykonanie i izolacje termiczną budynków, a każdy budynek na nowoczesnym osiedlu wyposażamy w instalacje do podpięcia kolektorów słonecznych. Zwarta bryła domów ekologicznych, rolety zewnętrzne na oknach oraz możliwość instalacji nowoczesnego ogrzewania nadmuchowego znacznie obniżają zapotrzebowanie na moc grzewczą.
Bliskość natury

Zielony Gaj to miejsce, w którym natura dopasowuje się do twoich potrzeb. Wyrwany miastu skrawek świata, łączy w sobie to co najważniejsze: harmonię i świeżość peryferii z energią tętniącego życiem miasta. Przestrzeń nieruchomości jakiej do tej pory nie było w okolicach Nowego Sącza, została stworzona przez developera z myślą o aktywnych, pewnych siebie osobach, które szukając swojego miejsca na Ziemi pragną przede wszystkim żyć w bliskim kontakcie z naturą. Domy ekologiczne w Zielonym Gaju w nieopodal Chełmca i Świniarska to gwarancja odpoczynku na świeżym powietrzu w sprzyjający górskim klimacie. Bliskość Krajobrazowego Parku Gorczańskiego oraz Beskidu Wyspowego to z kolei doskonała okazja do długich wędrówek i obcowania z dziką przyrodą.

Najwyższa jakośćWszystkie nieruchomości wykonane zostały z materiałów najlepszych gatunków, tak aby sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, przyszłych mieszkańców tego nowoczesnego osiedla domów jednorodzinnych. W technice tradycyjnego wykonawstwa zastosowano nowoczesne rozwiązania ekologiczne oraz zaawansowane technologie budownictwa amerykańskiego. W konstrukcjach wykorzystano m.in. pustak ceramiczny Porotherm o grubości 30 cm, wysokiej jakości szwedzką blachę “Plannja” oraz okna produkcji lokalnej firmy “Bogdański”. Dzięki temu zużycie energii nieodnawialnej w naszych domach ekologicznych utrzymuje się na bardzo niskim poziomie. Dla wygody mieszkańców zainstalowano dwufunkcyjny piec kondensacyjny i ogrzewanie podłogowe. Ponadto nowatorskim rozwiązaniem jest możliwość instalacji ogrzewania nadmuchowego, pełniącego jednocześnie funkcję wentylacji oraz klimatyzacji nieruchomości.
Funkcjonalność

Jako developer zadbaliśmy, by każdy budynek został zaprojektowany z myślą o maksymalnej funkcjonalności i wygodzie przyszłych lokatorów. Niska bryła wraz z użytkowym poddaszem zapewniają zarówno wysoki komfort życia, jak i estetyczny wygląd zewnętrzny nieruchomości. Do domu ekologicznego przynależy ogród, w którym doskonale spędzisz czas w gronie rodziny lub zorganizujesz sąsiedzkiego grilla. Niezwykle ustawne pomieszczenia, rozplanowane w przemyślany sposób sprawiają, że korzystanie z nieruchomości staje się łatwe i przyjemne. Dzięki zastosowaniu przez developera instalacji okien dachowych „Fakro” rozległe i funkcjonalne wnętrza stają się jeszcze bardziej przestronne i lepiej doświetlone.
24/04/2014

rozpoczęcie budowy I etapu składającego się z 11 domów

Wykonanie prac budowlanych zleciliśmy Romanowi Spólnikowi, który wraz ze swoimi pracownikami rozpoczął budowę siedmiu domów w zabudowie szeregowej, dwóch wolnostojących oraz dwóch w zabudowie bliźniaczej.

2010 – 2014

prace nad uzbrojeniem terenu

Postanowiliśmy, że tak duży obszar powinien zostać przeznaczony na budowę jednego dużego osiedla domów jednorodzinnych, które połączy w sobie  uroki mieszkania na obrzeżach miasta z doskonałymi możliwościami komunikacyjnymi.

10/05/2010

uzyskanie pozwolenia na budowę całego osiedla

Po zebraniu pełnej dokumentacji dotyczącej przyszłej zabudowy i ukończeniu projektowania mogliśmy wreszcie starać się o pozwolenie na budowę osiedla. W 2010 otrzymaliśmy pozytywną decyzję administracyjną z Urzędu Gminy w Chełmcu.

2009

zakończenie projektowania Osiedla Zielony Gaj

Zakończenie prac związanych z projektowaniem umożliwiło rozpoczęcie działań nad dostosowaniem terenu do budowy osiedla oraz zmianą jego przeznaczenia.

 2008

powstanie domu modelowego

Kiedy otrzymaliśmy projekt pierwszego domu oraz zezwolenie na jego budowę, rozpoczęto jego realizację oraz tworzenie projektów następnych domów.

2007

wydanie zezwolenia na budowę pierwszego domu

Po zbadaniu zapotrzebowania na tego typu osiedla rozpoczęliśmy rozmawiać o możliwościach jego powstania z Biurem Projektowym 2,26 z Nowego Sącza. Jako pierwszy powstał projekt jednego domu wolnostojącego.

2007

narodziny projektu Zielony Gaj

Postanowiliśmy, że tak duży obszar powinien zostać przeznaczony na budowę jednego dużego osiedla domów jednorodzinnych, które połączy w sobie uroki mieszkania na obrzeżach miasta z doskonałymi możliwościami komunikacyjnymi.

2006

zakup terenu pod inwestycję

W tym roku zakończony został zakup działek na których powstaje osiedle. Osiedle powstanie na łącznym areale 10 hektarów ziemi.


Dynamiczny rozwój
Businessman putting last block to the tower Za projektem Zielony Gaj stoi Grupa Harper Polska, której założycielami są rodowici sądeczanie – Beata i Tadeusz Chochla, którzy w latach 80-tych wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych. Od kilkudziesięciu lat związani są z branżą budowlaną i mają na swoim koncie wiele realizacji deweloperskich. Pomimo dynamicznego rozwoju zawodowego za Oceanem, przywiązanie do ojczystego kraju skierowało działania Grupy Harper w stronę rodzinnego Nowego Sącza. W 2007 roku pojawił się pomysł na zbudowanie osiedla, jakiego brakowało do tej pory na terenie Nowego Sącza i okolic. Marzeniem inwestorów stało się stworzenie nowoczesnej przestrzeni na przedmieściach o spójnej urbanistyce, przypominającej nieco amerykańskie suburbia, gdzie każdy może korzystać z dobrodziejstw mieszkania we wspólnocie nie rezygnując jednocześnie z własnej indywidualności. Przeniesienie i dostosowanie zachodnich wzorców do polskich realiów stało się celem, który swoje odbicie znajduje w Osiedlu Zielony Gaj.
Zaangażowanie w rozwój gm. Chełmiec
Business people joining hands Grupa Harper zawsze chętnie podejmuje się wszelkich działań, które mają na celu dobro mieszkańców. Regularnie wspiera gm. Chełmiec w organizacji festynów regionalnych i imprez sportowych. Jako sponsor uczestniczyła w „Gminnym Dniu Dziecka”, „Pikniku pod Lipą” oraz w obchodach Święta Małej Wsi. Inwestor sponsorował również IV Gminny Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego KGW, Wojewódzki Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego KGW, XVII Bieg Legionisty oraz mikołajki dla dzieci niepełnosprawnych. Ciepłe wspomnienia z Polski przekazywane z pokolenia na pokolenie i pielęgnowane w rodzinie Inwestorów zaowocowały m.in. organizacją dwutygodniowego Turnieju Tenisa prowadzonego co roku w miesiącach letnich przez Wiktorię Chochlę.
Gwarancja najlepszego wykonania
workers at the construction site Z pośród wielu firm Inwestorzy wybrali Wykonawcę o najlepszych kwalifikacjach i ponad 20 letnim doświadczeniu w branży budowlanej. Firma budowlana „SPÓLNIK” posiada doskonałe rekomendacje z poprzednich realizacji, nastawiona jest na ciągły rozwój oraz popiera wykorzystanie nowych technologii w budownictwie. Pozytywne opinie na temat działalności firmy świadczą o jej wysokiej renomie w branży budowlanej i są gwarancją pomyślności projektu Zielony Gaj. Łącznie firma budowlana „SPÓLNIK” wybudowała ponad 198 lokali mieszkalnych. Ponadto w ciągu roku wykonywano średnio 4 budynki jednorodzinne, co daje około 100 realizacji w okresie całej działalności.

Osiedle wykonane w zgodzie z ekologią – Zielony Gaj

Translate »